Fotografia lotnicza - Wydawnictwo Kartograficzne JEL-KART

Przejdź do treści

Fotografia lotnicza

Zdjęcia lotnicze wykonywane z pokładu samolotu czy helikoptera to bardzo kosztowna usługa. Dodatkowo dochodzą niedogodności prawno - techniczne użycia tego typu sprzętu nad terenem zabudowanym. Wykorzystując specjalistyczny sprzęt do lotów bezzałogowych możemy wyeliminować powyższe problemy. Dzięki fotokopterom Wydawnictwo Kartograficzne JEL-kART może fotografować i filmować w miejscach oraz z wysokości niedostępnych dla innych statków powietrznych. Dodatkowo koszt takiej usługi jest nieporównywalnie niższy niż przy wykorzystaniu śmigłowców, samolotów czy paralotni.

Nasz FOTOKOPTER


Urządzenie posiada bezpośrednią transmisję sygnału wideo do odbiornika na ziemię, dzięki czemu możliwe jest zdalne kadrowanie ujęć i wykonywanie zdjęć. Urządzenie Wydawnictwa Kartograficznego JEL-KART wyposażone zostało w specjalistyczne systemy elektroniczne z podwójnym systemem GPS, systemem telemetrycznym, stabilizacją lotu oraz autopilotem, który w momencie utraty z jakichkolwiek przyczyn łączności z operatorem, umożliwia samodzielny powrót nad miejsce startu, lądowanie i wyłączenie silników. Funkcja ta jest wykorzystywana również przez operatora do lądowania w trudnych warunkach atmosferycznych i terenowych. Precyzja autopilota i stabilizacji lotu wynosi ok. 1m, dzięki czemu możliwe jest bezpieczne wykonywanie lotów zarówno na małych, jak i dużych wysokościach nad terenem zabudowanym oraz pomiędzy budynkami. Urządzenie pozwala na wykonywanie zdjęć i filmów w miejscach oraz wysokości niedostępnych dla innych statków powietrznych.

Do kogo skierowana jest nasza oferta?

 • Geodezja i kartografia

Zdjęcia lotnicze w celu aktualizacji map i fotomap.

 • Promocja miast, gmin, powiatów

Fotografowanie zabytków, atrakcji turystycznych, parków, panoram miast, filmy promocyjne i reklamowe.

 • Centra Obsługi Inwestora

Zdjęcia obszarów inwestycyjnych (greenfields, brownfields) w celu pokazania ofert na tle sąsiednich nieruchomości, naniesienie granic działek, wykonanie interaktywnych map z wyszukiwarką ofert inwestycyjnych.

 • Nadzór budowlany

Doskonałe narzędzie dla inspektorów nadzoru budowlanego do kontroli i nadzoru postępu prac budowlanych i remontowych oraz określania stanu technicznego budowli w celu wykonywania dokumentacji technicznej.

 • Inżynierowie, kierownicy budów i firmy budowlano-remontowe

Nadzór, kontrola i dokumentacja postępu prowadzonych prac budowlanych i remontowych.

 • Planowanie przestrzenne i biura architektoniczne

Zdjęcia lotnicze pozwalają wykonać dokumentację techniczną projektów, stworzyć wizualizację mających powstać inwestycji, a także dowiedzieć się, jaki będzie widok na otaczającą przestrzeń z poszczególnych kondygnacji.

 • Zarządzanie kryzysowe

Dzięki zainstalowanym na pokładzie Fotokoptera kamerom można na bieżąco monitorować tereny, na których doszło do katastrof przyrodniczych, budowlanych, drogowych, kolejowych i innych. Można szybko oceniać straty i zagrożenia, co pozwala na podejmowanie szybkich i trafnych decyzji.

 • Policja

Fotografowanie miejsc wypadków drogowych w celu sporządzenia dokumentacji procesowej. Poszukiwanie osób zaginionych dzięki możliwości zamontowania kamery nokto lub termowizyjnej. Monitoring miejsc w których mogą ukrywać się przestępcy i nie ma możliwości innymi metodami rozpoznać zagrożonego terenu.

 • Straż Graniczna

Przeglądy znaków granicznych, dokumentacja operacyjna i procesowa miejsc przestępstw, Po zamontowaniu kamer termo lub noktowizyjnych istnieje możliwość monitoringu migrantów nielegalnie przekraczających granicę.

 • Straż Pożarna

Dzięki zainstalowanym na pokładzie Fotokoptera kamerom można na bieżąco monitorować tereny objęte pożarami, na których doszło do katastrof przyrodniczych, budowlanych, drogowych, kolejowych i innych. Takie możliwości monitoringu pozwalają na sprawne kierowanie akcjami ratowniczymi.

 • Organizatorzy imprez masowych

Dzięki podglądowi "na żywo" obrazu z kamery można na bieżąco monitorować przebieg imprez i szybko reagować na zagrożenia. Nasz sprzęt daje możliwość przesłania z Fotokoptera na ziemię obrazu w doskonałej rozdzielczości Full HD, dzięki czemu można przekierować sygnał bazpośrednio na telebimy, lub do wozów transmisyjnych.

 • Prasa i telewizja

Interesuje Cię reportaż na żywo, lub poszukujesz zdjęć z ważnych wydarzeń, a służby porządkowe nie pozwalają dotrzeć na miejsce, w którym chcesz zrobić zdjęcia lub nakręcić materiał wideo? Nie ma nić prostszego i tańszego, jak skorzystanie z usług fotografii lotniczej! Jeśli przygotowując artykuł szukasz pomysłu jak lepiej zobrazować zebrany materiał, chcesz spojrzeć na świat z innej perspektywy, wówczas warto skorzystać z naszych usług.

 • Agencje reklamy

Jeśli nie masz już pomysłu jak w twórczy, niekonwencjonalny i innowacyjny sposób przeprowadzić kampanię reklamową to z pomocą może przyjść spojrzenie z zupełnie innej - lotniczej perspektywy. Otaczający nas świat widziany z lotu ptaka jest zupełnie inny, często piękniejszy.

 • Agencje nieruchomości

Jeżeli tradycyjna fotografia nie wystarcza, aby pokazać walory nieruchomości wystawionej na sprzedaż, wówczas profesjonalne zdjęcia pozwolą pokazać z szerszej perspektywy obiekt i jego atrakcyjne otoczenie.

 • Wspólnoty mieszkaniowe

Fotografia lotnicza pozwala na dokumentowanie zmian, inwestycji i przeobrażeń zachodzących na obszarach należących do wspólnot mieszkaniowych.

 • Agencje ubezpieczeniowe

Dokumentacja strat powodziowych, spowodowanych pożarami lub innymi czynnikami. Warto wykonać wcześniej fotografie obszarów często zalewanych, aby móc trafnie szacować rzeczywiście straty i dokumentować zaniedbania osób odpowiedzialnych za zabezpieczenie mienia.

 • Energetyka

Dzięki fotografii lotniczej można przeprowadzać wstępne przeglądy techniczne, dokumentować uszkodzenia wywołane czynnikami przyrodniczymi lub antropogenicznymi. Wykonujemy dokumentację, zdjęcia i materiał wideo linii wysokiego, średniego i niskiego napięcia, elektrowni wiatrowych, wodnych, słonecznych i opalanych kopalinami.

 • Nadleśnictwa

Monitorowanie obszarów leśnych, prac związanych z wycinką lub zalesianiem. Dokumentacja i inwentaryzacja stanu faktycznego w poszczególnych nadleśnictwach. Dokumentowanie strat spowodowanych klęskami żywiołowymi oraz wiele innych zastosowań fotografii lotniczej.

 • Parki Narodowe

Nadzór i dokumentowanie zmian zachodzących na obszarach chronionych, a także sesje zdjęciowe w celach promocyjnych i informacyjnych.

 • Dla każdego

Niezależnie od tego czy chcesz wykonać zdjęcia lotnicze swojej firmy do celów promocyjnych i umieszczenia zdjęć na stronie internetowej, czy jesteś osobą prywatną i pragniesz mieć zdjęcia lotnicze lub materiał wideo swojego wspaniałego domu, cudownego ogrodu lub miejsca do którego czujesz niezwykły sentyment to docenisz zalety naszego profesjonalnego sprzętu, doświadczenia i możliwości wykonania zdjęć, które do tej pory były zarezerwowane tylko dla osób niezwykle zamożnych, a teraz są dostępne naprawdę dla każdego.

Wróć do spisu treści